Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2020, 08:56

O väzobnom stíhaní Bödöra bude rozhodovať Najvyšší súd vo štvrtok

Norbert Bödör a Peter Kuba sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár.

Norbert Bödör

Najvyšší súd bude rozhodovať o sťažnostiach v prípade nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra a spoluobvineného v kauze Dobytkár Petra Kubu na svojom zasadnutí vo štvrtok.

Informovala o tom v pondelok hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Katarína Kudjáková. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, nevzal v nedeľu Bödöra do väzby.

​Ako informoval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), jeho návrhu na väzobné stíhanie súd vyhovel iba v prípade Petra Kubu. Sudca rozhodoval približne desať hodín.

Prokurátor žiadal pre oboch mužov väzbu z dôvodu, aby nemohli pokračovať v trestnej činnosti či ovplyvňovať svedkov na slobode, prípadne inak mariť vyšetrovanie.

Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur.

Prokurátor ÚŠP v prípade Bödöra podal voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne NS SR. Ten bude rozhodovať aj o sťažnosti Petra Kubu. proti rozhodnutiu o vzatí do väzby. Norberta B. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok večer v rámci akcie Dobytkár.

Polícia v piatok informovala, že v rámci tejto akcie na celom území Slovenska NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie voči trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.