Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.07.2020, 09:38 Aktualizované dňa 05.07.2020 o 23:26

Súd rozhodol o Bödörovi. Podnikateľ ide na slobodu

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici dnes rozhoduje o väzbe pre Norberta Bödöra.

Prokurátor včera podal návrh na vzatie do väzby nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. 

O tom, či bude stíhaný väzobne, rozhodoval celý deň Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Sudca Michal Truban sa ho rozhodol pustiť na slobodu.

Prokurátor sa odvolal a definitívny verdikt bude mať Najvyšší súd. Dovtedy bude Bödör na slobode. Na Facebooku to potvrdila polícia.

Bödöra domov odviezol zo súdu domov jeho advokát. "Sudca neakceptoval návrh prokurátora a prepustil môjho klienta zo zadržania na slobodu. Zdôvodnenie bolo pomerne obsiahle, musíme si to naštudovať. Dá sa to aj tak povedať, že bola dôkazná núdza vo vzťahu k osobe môjho klienta," konštatoval advokát Adrián Kucek po 10 hodinách rozhodovania. Bödör vinu popiera.

Ako spresnila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, Bödöra sudca prepustil zo zadržania na slobodu, nakoľko podľa neho nebola preukázaná dôvodnosť trestného stíhania obvineného za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Vyjadrenia po rozhodnutí súdu môžete sledovať tu:

Bödöra na súd priviezli v putách v sprievode príslušníkov polície.

Oblečený mal sivý sveter a tepláky, ktoré mal na sebe už v piatok večer, keď prišiel na políciu, kde ho zadržali. Tvár si zakrýval papiermi a na otázky médií neodpovedal.

Ako pri príchode na súd uviedol prokurátor ÚŠP, podal návrh na vzatie do väzby z dôvodu, aby nemohol pokračovať v trestnej činnosti a aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode, prípadne inak mariť vyšetrovanie.

Prokurátor po rozsudku potvrdil, že súd pri Bödörovi nevyhovel návrhu na vzatie do väzby v plnom rozsahu.

Polícia nitrianskeho podnikateľa kontaktovala so žiadosťou o návrat na Slovensko v súvislosti s kauzou Dobytkár.

"Môžeme potvrdiť, že dnes o 22:45 Národná kriminálna agentúra zadržala N.B. v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky za zatiaľ viac ako 10 000 000 eur," uviedla v piatok večer Polícia na sociálnej sieti.

Spolu s Bödörom riešil súd aj väzbu pre Petra Kubu, toho sudca vzal do väzby z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.