Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2020, 12:17

Polícia zverejnila podrobnosti, ako prebiehalo zatknutie Mišenku v Rakúsku

Odsúdeného Viliama Mišenku zadržali v rakúskom Badene.

Polícia zverejnila podrobnosti, ako prebiehalo zatknutie Mišenku v Rakúsku
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Odsúdený Viliam Mišenka, ktorého zatkli vo štvrtok v rakúskom Badene neďaleko Viedne, sa v súčasnosti nachádza vo vyšetrovacej väzbe krajinského súdu vo Viedni.

"Menovanú osobu sme zadržali na ulici približne o 15.15 h na základe európskeho zatýkacieho rozkazu. Nekládla žiaden odpor," povedal hovorca Spolkového kriminálneho úradu Vincenz Kriegs.

​Podľa jeho slov mali rakúske orgány aj vďaka úzkej spolupráci so slovenskými orgánmi informácie, že Mišenka sa zdržiava buď v Badene alebo vo Viedni.

Slovenskí policajti ozrejmili, že sa ukrýval u príbuznej.

Nastúpi na 23 ročný trest

Mišenka bol na úteku od marca 2018, keď ho Najvyšší súd poslal do výkonu trestu na 23 rokov za úkladnú vraždu v štádiu pokusu formou účastníctva ako objednávateľa.

V najbližších dňoch ho bude čakať extradičné konanie, po ktorom má nastúpiť na trest odňatia slobody.

Mišenku v marci 2018 senát Najvyššieho súdu odsúdil na 23 rokov odňatia slobody v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont, ku ktorému došlo v lete 2009.

Pri výbuchu zahynula jedna osoba a ďalšie utrpeli vážne a ľahšie zranenia.

Ušiel pred vyhlásením rozsudku

Rozsudok si Mišenka na Najvyšší súd neprišiel vypočuť. Polícia následne oznámila, že je opätovne na úteku a pátra po ňom.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku na neho vydal európsky zatýkací rozkaz 27. apríla 2018.

Polícia po Mišenkovi pátrala už po druhý raz. Na úteku bol aj v roku 2013, vypátrali ho vo Venezuele a eskortovali na Slovensko, kde strávil takmer dva roky vo väzbe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.