Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2020, 09:35 Aktualizované dňa 03.07.2020 o 13:35

Akcia Dobytkár: NAKA zasahovala v Bonule, obvinila aj Norberta Bödöra

Akcia Dobytkár verejne prebieha od začiatku marca. Polícia teraz vzniesla nové obvinenia.

Norbert Bödör
Zdroj: TASR/ Jakub Kotian

NAKA prvýkrát zasahovala v kauze Dobytkár začiatkom marca. Akcia súvisela s korupciou v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Portál aktuality.sk dnes informoval o tom, že polícia zasahovala v sídle nitrianskej SBS-ky, ktorá patrí Miroslavovi Bödörovi.

​NAKA dnes v kauze Dobytkár obvinila aj jeho syna Norberta Bödöra. Jeho právnik sa k situácii odmietol vyjadriť.

Ďalšie dve obvinené osoby majú iniciály Ľ.P. a P.K. Podľa Denníka N by P.K. mal byť bratislavský podnikateľ Peter Kuba. 

Na korupčnú činnosť v prostredí PPA išlo podľa polície 10 400 400 eur. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tejto chvíli bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ uviedla polícia.

Začiatkom mája bolo v kauze obvinených dovedna 19 fyzických a päť právnických osôb, medzi nimi aj bývalý šéf PPA Juraj Kožuch a finančník Martin Kvietik z investičnej skupiny Slavia Capital.

Jeden z obvinených vypovedal, že časť peňazí mala hradiť aj stranícke výdavky SNS. Strana to však popiera.

Hovorilo sa aj o tom, že Bödörovci sú finančne zainteresovaní v strane Roberta Fica Smer-SD. "Ako predseda vlády som sa pravidelne a verejne zúčastňoval na pracovných návštevách najvýznamnejších slovenských firiem, ako aj spoločenských podujatiach, ktoré tieto firmy pre svojich zamestnancov organizovali. Tak to bolo aj v prípade najväčšej bezpečnostnej služby na Slovensku, ktorá zamestnávala niekoľko tisíc zamestnancov," povedal v stanovisku Fico. 

"Akékoľvek meno podnikateľa sa objaví vo verejnom priestore, okamžite je označovaný za donora či oligarchu strany Smer-SD. Je to úbohá snaha médií, ktoré nenávidia Smer za každú cenu šíriť špinu bez akýchkoľvek dôkazov," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.