Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.07.2020, 12:45 Aktualizované dňa 01.07.2020 o 13:49

Kollár vysvetľoval kauzu poslancom SaS: Ak mám skončiť v parlamente, tak odídem aj z vlády

Šéf parlamentu prišiel na poslanecký klub SaS vysvetľovať kauzu s titulom.

Poslanec SaS Ondrej Dostál chce, aby šéf parlamentu Boris Kollár odstúpil kvôli kauze s titulom z funkcie. Povedal to pred rokovaním poslaneckého klubu SaS, kde bude Kollár kauzu vysvetľovať. "Chcem sa ho to spýtať, či mu to stojí za to, aby bol neustále konfrontovovaný s kauzou," povedal Dostál.

Dodal, že vo vyspelejších krajinách sa po takýchto kauzách odstupuje.

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová povedala, že Kollár by sa mal minimálne ospravedlniť a povedať, že je zlým príkladom pre študentov. 

Kollár pred stretnutím s poslancami SaS zopakoval, že neporušil žiadny zákon. Povedal, že v prípade keby mal skončiť na pozícii šéfa parlamentu, tak by musel odísť so stranou Sme rodina z vlády.

"Ak by som mal skončiť v parlamente, tak odídem aj z vlády," odkázal. Kollár zdôraznil, že nemieni nikoho vydierať.

​Kollár vo vyhlásení uviedol, že nedovolí vnášať rozpor do vládnej koalície, pretože musí byť pevná a stabilná v čase koronakrízy.

Magisterský titul, ktorý mal podľa obvinení získať na základe plagiátu, mu podľa neho v politike úžitok nepriniesol. "Ľudia ma volajú Boris, nie pán magister," povedal. Tiež sa vyjadril, že voľby nevyhrávajú tituly, ale emócie.

Opakovane odmietol, že by jeho diplomová práca bola plagiátom. Poukázal na výsledky kontroly originality práce a tiež na poznámky o použitých zdrojoch, ktoré v práci spomína.

​Premiér Igor Matovič sa v stredu vyjadril, že nebude trvať na tom, aby šéf parlamentu kvôli kauze odstúpil. Je podľa neho dostatočne svojprávny, aby sám vyvodil zodpovednosť v celej situácii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.