Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2020, 00:00

Pri víruse sa zabudlo na jeden populačný ročník: Problém sa len našiel a skonštatoval

Veci, ktoré vyriešime a pripravíme počas krízy, nám zostanú aj do budúcnosti, povedal v rozhovore pre HN školský analytik Peter Zmeko.

Pri víruse sa zabudlo na jeden populačný ročník: Problém sa len našiel a skonštatoval
Zdroj: Reuters

Na čo by sa nemalo zabudnúť v krízovom pláne pre prípad druhej vlny koronakrízy?
V prvom rade dúfam, že krízový plán sa naozaj robí a bolo by dobré, keby bol poskytnutý aj širšej verejnosti. Neviem, aký je zámer ministerstva, ale plán by mal byť normálne prediskutovaný, hlavne, aby sa k nemu vedeli vyjadriť aj samotní učitelia. Ak tie plány nie sú verejné, učitelia ani rodičia k tomu nemôžu nič povedať. A problémov nebolo málo. Niektoré sa možno riešia, no my o tom nevieme.

Aké najväčšie problémy museli školy riešiť počas koronakrízy?
Vyskytli sa komplikácie s technickým vybavením a učebnými materiálmi, lebo online výučba kladie iné nároky. Stretol som sa s tým, že veľa starších učiteľov malo problém prejsť na nové technológie a nadviazať komunikáciu so žiakmi. Riešením by boli napríklad manuály alebo príručky pre pedagógov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.