Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2020, 15:05 Aktualizované dňa 29.06.2020 o 15:18

Šeliga sa dostal do konfliktu s Kollárom. Nerozumiem jeho osobným útokom, hovorí

Šéf parlamentu prišiel vysvetľovať kauzu svojej diplomovej práce na poslanecký klub OĽaNO.

Šeliga sa dostal do konfliktu s Kollárom. Nerozumiem jeho osobným útokom, hovorí
Zdroj: TASR/koláž HN

Predseda Národnej rady Boris Kollár rešpektuje, ak niekomu nebude stačiť, že nebude v politike používať svoj titul.

Trvá na tom, že diplomovú prácu napísal v súlade s vtedy platnými pravidlami. Za podstatné považuje zmeniť systém do budúcna.

​Povedal to pred pondelkovým stretnutím poslaneckého klubu OĽaNO, na ktorom majú o kauze diskutovať.

"Rešpektujem, že to nebude všetkým stačiť. Napriek tomu všetkému, stojím si za svojím názorom, vzdelanie som získal lege artis, čiže v súlade so zákonom. Ak je problém ten zákon, zmeňme ho, som za to," uviedol šéf parlamentu.

Kollár: Záleží na poslancoch

Kollár skonštatoval, že môžu preverovať práce z minulosti, nahodiť ich do systému platného dnes, pričom však môžu mať tisícky ľudí problém.

"Alebo urobíme hrubú čiaru a necháme to tak. Myslím si, že záleží na poslancoch v pléne. Treba to však riešiť," doplnil.

Spor Kollára a Šeligu

Strana Za ľudí v sobotu vyzvala Kollára, aby z funkcie odstúpil. Šéf parlamentu sa dnes vyjadril, že podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga nie je podľa jeho slov korektný človek. "Došiel ma poprosiť, aby som titul nepoužíval, a potom spravil, čo spravil,“ hovorí Kollár.

Šeliga v reakcii tvrdí, že nerozumie osobným útokom Kollára. "Pána predsedu NR SR som o nič neprosil. Rozprávali sme sa o rôznych možnostiach, ako by mohol na kauzu zareagovať, a to aj v kontexte kauzy pána Danka, tak, aby sme ukázali inú politickú kultúru," napísal Šeliga na sociálnej sieti.

Podpredseda parlamentu uviedol, že Kollára do ničoho netlačil a nič mu nesľuboval. "Prišlo mi korektné jasne mu povedať ako to vnímame, a že to od začiatku vidíme ako problém. Posledná konverzácia bola vo štvrtok," tvrdí.

Matoviča mrzia odkazy cez médiá

Premiéra Igora Matoviča mrzí, že strana Za ľudí posiela odkazy šéfovi parlamentu cez médiá namiesto osobného stretnutia.

Chybu podľa jeho slov urobil školiteľ a štátny systém. Navrhuje preto tento systém zmeniť. Okrem OĽaNO Kollára na klub pozvala aj SaS.

Minister chce zmenu

Podľa medializovaných informácií mal šéf parlamentu vo svojej záverečnej práci skopírovať niekoľko strán z publikácie svojho školiteľa, pod ktorého vedením diplomovku písal.

Titul Kollárovi podľa súčasného zákona nemožno odobrať, čo potvrdil aj minister školstva Branislav Gröhling. Ten chce preto do budúcna meniť zákon.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.