Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2020, 20:05

Muža, ktorý chcel na futbalovom zápase podpáliť slovenskú vlajku obvinili

V septembri minulého roku futbalový zápas medzi Slovenskom a Maďarskom sprevádzali nenávistné prejavy.

Muža, ktorý chcel na futbalovom zápase podpáliť slovenskú vlajku obvinili
Zdroj: FB/Polícia SR

Polícia v pondelok obvinila 38-ročného I. J. z okresu Dunajská Streda z hanobenia národa, rasy a presvedčenia, z prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, z prečinu výtržníctva a z prečinu prechovávania extrémistického materiálu. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Toho istého muža vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v septembri 2019 obvinil z extrémistickej trestnej činnosti, keď sa na futbalovom zápase Maďarsko-Slovensko v Budapešti pokúšal zapáliť slovenskú vlajku.

​Policajti v pondelok vykonali u muža domovú prehliadku v okrese Dunajská Streda, kde ho zadržali a zaistili ďalšie extrémistické materiály. Vyšetrovateľ zároveň podal podnet na vzatie obvineného do väzby

Zápas sa odohral v Budapešti začiatkom septembra 2019. Tesne pred začiatkom zápasu priaznivci domácich vypískali slovenskú hymnu. "Je to hanba, to by mal každý ctiť, či už je zo Slovenska alebo z Maďarska," skonštatoval vtedy po zápase tréner Slovákov Pavel Hapal.

"Som starší ako Slovensko – takéto tričko som videl na fanúšikoch v pondelok večer na maďarsko-slovenskom kvalifikačnom zápase, ktoré poukazovalo na to, že Slovensko existuje ako samostatný štát od roku 1993. Aj preto je zarmucujúce, že jedna mladá krajina, polovičného rozmeru, ktorá investuje do futbalu len zlomok financií čo my, zase porazila maďarský výber," napísal pred rokom po zápase portál ​index.hu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.