Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.06.2020, 18:18 Aktualizované dňa 23.06.2020 o 18:50

Predsedníčka Súdnej rady Praženková sa vzdala funkcie

Až do zvolenia nového vedenia bude funkciu vykonávať členka Súdnej rady Eva Mišíková.

Predsedníčka Súdnej rady Praženková sa vzdala funkcie
Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková sa v utorok rozhodla vzdať funkcie. Urobila tak, keďže nemá podporu väčšiny členov rady. Aktuálnym členom prenecháva priestor zvoliť si nového predsedu.

Až do zvolenia nového vedenia bude funkciu vykonávať členka Súdnej rady Eva Mišíková. Súdna rada o tom informuje na svojom webe.

​Praženková vo svojom stanovisku odmieta byť osobne zodpovedná za stav celého súdnictva.

"Úroveň, na ktorú sa súdnictvo dostalo, ovplyvnili mnohé javy a rôzne problémy, ktorými trpí už dlhodobo. Pravdou je, že v poslednom období dôverou verejnosti mimoriadne otriasli najmä udalosti, ktoré nastali, a informácie zverejnené od augusta 2019," skonštatovala Praženková.

Dúfa, že pod novým vedením bude Súdna rada SR pracovať efektívne, aby sa prinavrátila dôvera verejnosti v súdnictvo a aby si rada získala dôstojné postavenie v spoločnosti.

Praženková mala v pondelok 29. júna čeliť odvolávaniu, ktoré navrhlo šesť členov Súdnej rady SR. Hovorili, že jej zotrvaním vo funkcii by bola vážne ohrozená dôveryhodnosť a dobrá povesť súdnictva. Odvolať ju chceli aj preto, lebo podľa nich opakovane porušovala svoje povinnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.