Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.06.2020, 10:12

Špirko, ktorý šiel proti Kaliňákovi a Počiatkovi, nechce byť generálnym prokurátorom

Vasiľ Špirko na špeciálnej prokuratúre pôsobí od roku 2013, a to na odbore ekonomickej kriminality.

Špirko, ktorý šiel proti Kaliňákovi a Počiatkovi, nechce byť generálnym prokurátorom
Zdroj: TASR/František Iván

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko nebude kandidovať v nadchádzajúcich voľbách na post budúceho generálneho prokurátora SR.

"Môžem jedine potvrdiť, že do voľby o funkciu generálneho prokurátora sa ako kandidát neplánujem zapojiť, pretože svoje profesijné pôsobenie vidím aj naďalej na ÚŠP, kde sa chcem spolu s kolegami podieľať na objasňovaní závažných protispoločenských trestných káuz," potvrdil pre TASR Špirko.

Na to, že Špirko nebude kandidovať, upozornil v pondelok Denník N vo svojej večernej relácii.

Špirko na špeciálnej prokuratúre pôsobí od roku 2013, a to na odbore ekonomickej kriminality. Pracoval na trestných činoch riaditeľov rôznych daňových úradov, napríklad podnikateľov Salmanovcov.

Je známy z kauzy daňových podvodov, konkrétne neoprávnených vratiek DPH za desiatky miliónov eur na východe Slovenska, keď podal trestné oznámenie na niekdajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka a exministra financií a dopravy Jána Počiatka.

​Prokurátor dozoroval aj vyšetrovanie exministra Kaliňáka vo veci kúpy podielu vo firme B. A. Haus od Ladislava Bašternáka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.