Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2020, 13:04

Kollárovo hnutie o kauze Krištúfkovej: Vtedy nikto netušil, akých skutkov sa Kočner dopustí

Hnutie Sme rodina zdôraznilo, že ide o stretnutie z roku 2009, kedy ešte nikto nemohol tušiť, že sa z Kočnera stane "závadová osoba".

Petra Krištúfková
Zdroj: TASR/M. Baumann

Poslankyňa Národnej rady a splnomocnenkyňa vlády pre rodinu Petra Krištúfková (Sme rodina) vylúčila akýkoľvek kamarátsky vzťah s Marianom Kočnerom, kamarátsky vzťah mala s jeho bývalou manželkou Karolínou. Uviedlo to hnutie Sme rodina.

"Pozvanie na dovolenku vrátane cesty iniciovala pani Karolína, poslankyňa Krištúfková to spolu s deťmi prijala," reagovalo hnutie na medializované fotografie Krištúfkovej z jachty Kočnera, ktorý je obžalovaný v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Hnutie si zastalo Kríštúfkovú

Hnutie zdôraznilo, že ide o stretnutie z roku 2009, kedy ešte nikto nemohol tušiť, že sa z Kočnera stane "závadová osoba".

"Samotné médiá, ktoré sa teraz tejto téme venujú, vtedy z Mariana K. robili verejne známu osobu, ktorá bola na titulných stránkach. Vtedy naozaj nikto nemohol tušiť, čoho a akých skutkov sa dopustí. Z tohto dôvodu hnutie Sme rodina nepovažuje sa správne spájať meno poslankyne Krištúfkovej s osobou Mariana K., nakoľko sa poslankyňa stýkala len s jeho manželkou Karolínou, a to pred rokom 2010," zdôraznilo.

Keďže sú medializované fotografie z roku 2009, Krištúfková si podľa tlačového oddelenia Sme rodina s istotou nespomína, či Kočner vtedy svoju exmanželku na lodi navštívil. Hnutie dodalo, že Krištúfková už všetky otázky k tejto téme jasne vysvetlila.

Na stretnutia si nepamätá

Medializované fotografie majú pochádzať z počítača dcéry Kočnera, ktorý zaistila polícia pri razii v jeho dome. Viacerým médiám ich sprístupnila medzinárodná novinárska organizácia (OCCRP). Spoločná fotka Krištúfkovej s Marianom Kočnerom. Medzi zadržanými fotografiami podľa denníka Sme nie je.

O vzťahoch medzi Krištúfkovou a Marianom Kočnerom majú podľa portálu Aktuality.sk a Denníka N svedčiť aj správy z mobilu obžalovaného. Krištúfková mu mala poslať správy, ktoré sa pravdepodobne týkali spoločných stretnutí ešte v roku 2015.

Pre Nový Čas Krištúfková uviedla, že sa s Kočnerom napokon nestretla a že si nepamätá, že by ho za posledných päť až šesť rokov vôbec niekde videla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.