Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.06.2020, 21:20

Stretnutia s Kočnerom poprela. Teraz sa objavili fotografie Krištúfkovej z jeho jachty

Poslankyňa Sme rodina v reakcii priznala, že na Kočnerovej jachte bola, ale tvrdí, že ju pozvala jeho bývalá manželka.

Stretnutia s Kočnerom poprela. Teraz sa objavili fotografie Krištúfkovej z jeho jachty
Zdroj: TASR/Michal Svítok

"Nie, nestretávali sme sa. Myslím si, že tak ako keď vy ste ho stretli niekde v Bratislave v meste, tak som ho stretla aj ja."

Tak v stredu odpovedala poslankyňa Sme rodina a po novom aj splnomocnenkyňa vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc Petra Krištúfková na otázku, či sa stretávala s Marianom Kočnerom obžalovaným v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a neprávoplatne odsúdeným za falšovanie zmeniek.

Teraz sa však ukazuje, že Krištúfková mohla mať ku Kočnerovi bližšie, ako tvrdila. Obajvili sa totiž fotografie z roku 2009, na ktorých je v Chorvátsku na Kočnerovej jachte spolu s ním a jeho exmanželkou.

Informovali o tom Aktuality.sk, Sme a JOJ, ktoré fotografie získali prostredníctvom projektu nazvanom Kočnerova knižnica, ktorý sprístupnila medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov Organized crime and corruption reporting project. Pôvodne sa nachádzali v počítači Kočnerovej dcéry.

Krištúfková v reakcii priznala, že na Kočnerovej jachte bola, ale tvrdí, že ju pozvala jeho bývalá manželka. Na dovolenku mali ísť aj s deťmi. Samotný Kočner mal prísť až neskôr. "To, že sa on zastaví za svojou bývalou manželkou, tak prepáčte, za to nemôžem," povedala poslankyňa.

Že Krištúfková strávila 10 dní na jeho lodi, povedal Kočner na svojej tlačovej konferencii už v roku 2016.

Rovnako tak médiá zverejnili aj komunikáciu medzi Kočnerom a Krištúfkovou cez aplikáciu Viber z roku 2015. V nej mu pri dohadovaní schôdzky tyká.

Nadácia Zastavme korupciu preto podáva premiérovi Igorovi Matovičovi návrh na jej odvolanie z postu splnomocnenkyne, vo funkcii je pri tom len od stredy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.