Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.06.2020, 17:35

Meteorológovia vydali pre sedem okresov druhý stupeň výstrahy pred búrkami

SHMÚ zároveň vydal výstrahu 1. stupňa pred povodňami z trvalého dažďa či prívalovými povodňami.

V okresoch Revúca, Rožňava, Košice okolie, Michalovce, Sobrance, Snina a Humenné platí aktuálne výstraha 2. stupňa pred výskytom búrok s krúpami. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav s tým, že s búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 až 50 mm a nárazy vetra s rýchlosťou 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Zdroj: SHMÚ

​Meteorológovia varujú pred výskytom búrok aj v ďalších okresoch Žilinského, Prešovského, Košického a Banskobystrického kraja. Tu však platí výstraha 1. stupňa. SHMÚ upozorňuje, že s búrkami v týchto lokalitách môžu byť spojené krátkodobé, no intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

SHMÚ varuje aj pred dažďom v Trenčianskom a Žilinskom kraji, kde vydal výstrahu 1. stupňa. Ojedinele tu očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 40 až 60 mm. V rámci platnosti výstrahy sa môžu vyskytnúť aj búrky sprevádzané krátkodobými, ale intenzívnymi lejakmi, ktorých intenzita v priebehu 30 minút môže dosiahnuť 20 až 30 mm.

SHMÚ zároveň vydal výstrahu 1. stupňa pred povodňami z trvalého dažďa či prívalovými povodňami pre regióny Stredné Považie, Horné Považie a Liptov, Kysuce, Orava, Horná Nitra a pre lokality Revúca, Rožňava, Poprad, Kežmarok, Gelnica, Košice, Košice okolie a Bardejov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.