Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.06.2020, 13:40

Pellegrini reaguje na Ficovu výzvu: Robíme kroky k ukončeniu členstva v Smere

Skupina 11 poslancov, ktorá deklarovala odchod, sa chce držať volebného záväzku Smeru uskutočniť v krajine i vnútri politickej strany zodpovednú zmenu.

Pellegrini reaguje na Ficovu výzvu: Robíme kroky k ukončeniu členstva v Smere
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Odchádzajúci poslanci zo Smeru sa už vzdali svojich funkcií v strane, robia tiež kroky k ukončeniu samotného členstva. Pri obsadzovaní funkcií v Národnej rade SR sú pripravení adekvátne reagovať na zmenené politické pomery v budúcnosti.

V mene skupiny odchádzajúcich poslancov to uviedla hovorkyňa Petra Pellegriniho Patrícia Macíková.

​Pripomenula, že skupina 11 poslancov, ktorá deklarovala odchod, sa chce držať volebného záväzku Smeru uskutočniť v krajine i vnútri politickej strany zodpovednú zmenu.

"Po vyčerpaní týchto možností v Smere cítime obrovskú podporu ľudí, aby sme tento záväzok napĺňali v novom politickom projekte a ponúkli im slušnú sociálnodemokratickú politiku 21. storočia," tlmočila Macíková stanovisko poslancov.

"Budeme reagovať na nové výzvy doby, ale zároveň nespochybniteľne obhajovať práva starších, chorých, slabých i všetkých pracujúcich vrátane tvrdého boja za 13. dôchodky i minimálnu mzdu," dodala.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico na piatkovej tlačovej konferencii označil odchádzajúcich poslancov za zradcov a ich čin za neslušnosť voči strane, ktorá im umožnila vybudovať si politickú kariéru.

Žiada ich, aby ukončili nielen svoje členstvo v strane, ale vzdali sa i predsedníckych funkcií vo výboroch Národnej rady SR a v prípade Pellegriniho aj postu podpredsedu parlamentu.

​Fico avizoval, že v krátkom čase sa orgány Smeru budú zaoberať zásadnou personálnou obmenou vedenia strany.

Jednoznačne nepovedal, že odíde z postu predsedu, naznačil však, že výsledkom zmien má byť i nový model riadenia strany. Dodal, že chce dostať do vedenia strany nové tváre, mladých politikov. Chce tiež tvoriť tieňový kabinet. V strane cíti naďalej veľkú podporu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.