Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2020, 10:00 Aktualizované dňa 18.06.2020 o 11:34

Volzová nie je obeť, ale vinníčka. Ona priniesla do televízie podsvetie, tvrdí Ruskova exmanželka

Pavol Rusko, ktorý je stíhaný na slobode a monitorovaný elektronickým náramkom, sa na súd nedostavil.

Volzová nie je obeť, ale vinníčka. Ona priniesla do televízie podsvetie, tvrdí Ruskova exmanželka
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Na likvidáciu Sylvie Klaus-Volzovej nebol dôvod. Uviedla to bývalá manželka obžalovaného Pavla Ruska (exriaditeľ televízie Markíza, pozn. red.) Viera Rusková, ktorá ako prvá vypovedala vo štvrtok na Okresnom súde Bratislava II v kauze prípravy vraždy Volzovej.

Volzovú označila za vinníčku kauzy Gamatex a poznamenala, že práve ona "priniesla do televízie podsvetie". V prípade prípravy vraždy Volzovej je hlavný obžalovaný Rusko.

Echo od Mečiarovej poradkyne

Rusková pripomenula, že televíziu založili spoločne s exmanželom v roku 1993. Neskôr Volzovej ponúkli podiel, keďže mala styky a skúsenosti zo zahraničia. "Na jeseň v roku 1997 nám bolo z viacerých strán povedané, že sa chystá diskreditácia našej rodiny," vypovedala svedkyňa.

O tom, že im niečo hrozí, im povedala aj Anna Nagyová, vtedajšia poradkyňa Vladimíra Mečiara. Dozvedeli sa aj, že na ich likvidáciu dostala objednávku niektorá z bratislavských skupín.

"Spolupracovali sme s Jánom Kováčikom. Bol našim rodinným priateľom," povedala s tým, že im odporučil stretnutie so skupinou Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici, ktorú dobre poznal. "Vedeli sme, že nám hrozí nebezpečenstvo a na stretnutie išiel môj exmanžel spoločne s Kováčikom," dodala. Okrem tohto stretnutia sa Rusko, ako povedala, už s Černákom nestretol.

Raz s ním telefonoval po streľbe v hoteli Danube v roku 1997. Vtedy bol v Danube postrelený východoslovenský bos Róbert Holub a Rusko si u Černáka overoval, či streľba nesúvisí s ním.

Volzová spôsobila kauzu Gamatex, tvrdí

Zvláštne je podľa Ruskovej, že Černák si až v roku 2017 spomenul na údajnú objednávku vraždy Volzovej zo strany Ruska. "V roku 2002 počas lyžovačky na Štrbskom plese stretol vtedajšieho premiéra Mikuláša Dzurindu. Ten po zrážke inicioval, aby bol Černák vzatý do väzby. Prečo Černák nevyužil vtedy informáciu o objednávke vraždy, keďže vtedy môj manžel bol koaličným partnerom?" poznamenala Rusková.

Pripomenula, že Volzová bola dobrou priateľkou neskôr zavraždeného bosa skupiny sýkorovcov Petra Čongrádyho. "Pani Volzová nie je obeť, je vinníčkou celej kauzy Gamatex," vyhlásila Rusková s tým, že práve Volzová "priniesla do televízie podsvetie".

V prípade prípravy vraždy Volzovej je hlavný obžalovaný Rusko a ďalší traja spoluobžalovaní - bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, Černák a jeho komplic Miloš Kaštan.

Rusko, ktorý je stíhaný na slobode a monitorovaný elektronickým náramkom, sa na súd nedostavil. Ospravedlnil sa a dal súhlas na pojednávanie v jeho neprítomnosti. Lališ požiadal o pojednávanie v jeho neprítomnosti. Na pojednávaní by mali vo štvrtok vypovedať okrem Ruskovej ďalší traja svedkovia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.