Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2020, 17:19

Reakcie na zlaté tehly u Kičuru: Nehorázne, je to symbol sociálneho cítenia Fica a Pellegriniho

Politici reagujú na zaistenie zlatých tehličiek u bývalého šéfa štátnych hmotných rezerv.

Reakcie na zlaté tehly u Kičuru: Nehorázne, je to symbol sociálneho cítenia Fica a Pellegriniho
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková považuje za prekvapivé, že štatutár pre rezervy si robí doma rezervy v takomto rozsahu.

Reagovala tak na informáciu, že polícia zaistila v bezpečnostnej schránke bývalého predsedu Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru zlaté tehly.

"Určite aj členovia vlády majú dôvodné podozrenia a aj ja ako ministerka spravodlivosti, že to nadobudnutie majetku nemuselo súvisieť s legálnym príjmom z trestnej činnosti. Potenciálne je tu podozrenie, že je to výnos z trestnej činnosti," komentovala šéfka rezortu justície. Za zákrok pochválila orgány činné v trestnom konaní.

Premiér Igor Matovič v tejto súvislosti podotkol, že Kičura sa stal symbolom sociálneho cítenia Roberta Fica a Petra Pellegriniho. "Myslím si, že to krásne zvizualizoval," uviedol predseda vlády.

Ako poznamenal minister obrany Jaroslav Naď, to, že mal Kičura doma zlaté tehly, považuje za nehorázne.

"Neprekvapilo ma to. Našli to a beriem to ako fakt," uviedol šéf rezortu vnútra Roman Mikulec.

Minister hospodárstva Richard Sulík vysvetľoval, ako môže súkromná osoba zužitkovať zlaté tehličky. Podľa neho ako investičná úvaha nie sú zlé. "Keď to človek financuje z peňazí, ktoré následne nevie vysvetliť, možno patrí tam, kde sa aktuálne Kajetán Kičura nachádza," podotkol.

Národná kriminálna agentúra vykonala zaisťovacie úkony, počas ktorých z Kičurovej bezpečnostnej schránky zaistila 20 kusov zlatých tehiel s hmotnosťou 250 gramov.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry obvinil v apríli Kajetána Kičuru z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Stíhaný je väzobne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.