Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2020, 15:36

Benčík podal trestné oznámenie na Mazureka v súvislosti s Vrútkami

Trestné oznámenie sa týka Mazurekovho vyjadrenia na sociálnej sieti.

Benčík podal trestné oznámenie na Mazureka v súvislosti s Vrútkami
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Poslanec strany Za ľudí Ján Benčík podal trestné oznámenie na poslanca kotlebovcov Milana Mazureka, pretože sa domnieva, že Mazurek sa dopustil v súvislosti s udalosťou vo Vrútkach viacerých trestných činov.

Informovala o tom Benčíkova asistentka Slavomíra Henčeková.

​Mazurek vo štvrtok podľa Benčíka reagoval na tragickú udalosť z Vrútok vyjadrením na sociálnej sieti, kde písal o útočníkovi s nožom ako o príslušníkovi diskriminovanej menšiny, teda Rómovi.

Polícia neskôr poprela, že by bol útočníkom Róm, napriek tomu mal Mazurek v šírení nenávisti a klamstva pokračovať aj neskôr. Jeho vyjadrenie bolo sociálnou sieťou po čase zmazané pre porušenie noriem komunity.

Trestné oznámenie za hanobenie národa a rasy

Benčík preto na Mazureka podáva trestné oznámenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti a za šírenie poplašnej správy.

Henčeková informovala, že zároveň sa Benčík ako poslanec obrátil na mandátový a imunitný výbor s návrhom na začatie disciplinárneho stíhania - Mazurek sa totiž vo svojom poslaneckom sľube zaviazal dodržiavať ústavu a zákony a svojimi skutkami tento svoj sľub podľa Benčíkových slov závažne porušil.

"Nebudem tolerovať zneužívanie tragickej udalosti"

"Nebudem tolerovať rasovú neznášanlivosť. Nebudem tolerovať zneužívania tragickej udalosti na vytĺkanie politického kapitálu. Nebudem tolerovať šírenie poplašných správ. Budem sa voči tomu, naopak, vymedzovať všetkými dostupnými spôsobmi," uviedol Benčík.

Poslanec a hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica uviedol, že Mazurek sa k trestnému oznámeniu nebude vyjadrovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.