Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2020, 12:12

Roky stál verne pri Ficovi. Erik Tomáš vysvetlil, prečo ho teraz opúšťa

Erik Tomáš priznal, že pôvodne presadzoval jednotný Smer na čele s Petrom Pellegrinim, čo sa však ukázalo ako nereálne.

Roky stál verne pri Ficovi. Erik Tomáš vysvetlil, prečo ho teraz opúšťa
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Dlho bol po boku Roberta Fica. Najprv začal v roku 2012 ako jeho hovorca, neskôr bol jeho mediálnym poradcom. Stal sa preto terčom kritiky opozície, ktorá ho napádala ako Ficovho propagandistu. Súčasný premiér Igor Matovič ho dokonca prirovnal k nacistickému ministrovi propagandy Josephovi Goebbelsovi.

Teraz však poslanec Erik Tomáš oznámil, že sa pridáva k Petrovi Pellegrinimu a Smer s Ficom opúšťa.

"Ja som bol už rozhodnutý dlhšie, ale považoval som za vhodné a slušné sa o tom najprv porozprávať s Robertom Ficom a s kolegami v strane," priblížil Tomáš na dnešnej tlačovej konferencii, na ktorej Pellegrini predstavil poslancov, ktorí s ním opúšťajú Smer a idú založiť novú stranu.

Tvrdí, že Pellegriniho ponuku spolupodieľať sa na zakladaní novej strany prijal, lebo chce zdvihnúť "pomyselnú vlajku sociálnej demokracie opäť zo zeme."

Priznal zároveň, že pôvodne presadzoval jednotný Smer na čele s Pellegrinim, čo sa však ukázalo ako nereálne.

"Necítili sme úprimnú snahu po zmenách v strane Smer, tí, ktorí sme po nich volali," priblížil dôvody svojho rozhodnutia odísť od Fica.

Tomášovi podľa Pellegriniho vystavili účet voliči vo voľbách, keďže získal vysoký počet preferenčných hlasov. Dostal 62 004 krúžkov.

"Výkonom svojej politiky, aktívnymi vystúpeniami na tlačových konferenciách, reláciách, dokazuje, že je to človek, ktorý má ešte čo ponúknuť," vyjadril sa o Tomášovi Pellegrini.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.