Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2020, 12:03

Kočner naznačil, že bude vypovedať v kauze vraždy novinára Kuciaka

Marian ​Kočner sa k svojej výpovedi vyjadril po tom, ako prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Turan navrhol vylúčiť verejnosť pri čítaní správy banky o bezpečnostnej schránke

Kočner naznačil, že bude vypovedať v kauze vraždy novinára Kuciaka
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Obžalovaný Marian Kočner na stredajšom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu naznačil, že bude vypovedať v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Na súde sa vykonávali vecné dôkazy, získané z domových a iných prehliadok obžalovaných. Čítali sa aj správy z banky, ktoré majú dokazovať výber peňazí za vraždu novinára.

​Kočner sa k svojej výpovedi vyjadril po tom, ako prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Turan navrhol vylúčiť verejnosť pri čítaní správy banky o bezpečnostnej schránke Kočnera.

Obžalovaný reagoval, že nemá problém s tým, aby verejnosť správu banky počula, s odkazom, že sa k nej bude vyjadrovať aj vo svojej výpovedi.

Zo správy Tatra banky vyplýva, že Kočner mal bezpečnostnú schránku v pobočke na Gorkého ulici v Bratislave a navštívil ju aj deň po vražde novinára. Kočner tvrdí, že išiel do schránky po kópiu znaleckého posudku ku kauze zmeniek TV Markíza.

Splnomocnenec poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic toto zdôvodnenie odmieta. Pripomenul, že komunikácia z aplikácie Threema hovorí, že sa Kočner vtedy stretol s obžalovanou Alenou Zsuzsovou, aby jej odovzdal peniaze za vraždu novinára. „Toto je kľúčový kamienok do mozaiky, že následne malo prísť podľa našej mienky k vybratiu peňazí,“ doplnil Lipšic.

Prokuratúra predložila aj fotky Kočnera v banke z 27. februára 2018, teda deň po tom, ako sa verejnosť dozvedela o vražde Kuciaka. Obžalobná verzia tvrdí, že išlo o dodatočné peniaze za vraždu, ktoré si podľa Zoltána Andruskóa vypýtali vykonávatelia.

​Zsuzsová sa v stredu vyjadrovala k vykonávaniu vecných dôkazov zaistených pri prehliadke jej domu. Ozrejmila, že jej polícia zhabala osem telefónov, avšak v spise je evidovaných iba šesť.

Zmizol jeden telefón, jeho údaje boli zneužité a vložené do iného telefónu,“ tvrdí. Podľa obžalovanej bola komunikácia zo zmiznutého telefónu vložená z dôvodu, že telefón na ňu nebol písaný.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Kočner.

Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.