Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2020, 17:18

Búrka poškodila úsek na rozostavanom bratislavskom obchvate, potvrdil rezort dopravy

O vyjadrenie k stavu tohto úseku už rezort požiadal koncesionára stavby D4/R7.

Bratislavský obchvat
Zdroj: TASR/P.Neubauer

Búrka poškodila úsek na stavbe nultého bratislavského obchvatu. Potvrdilo to ministerstvo dopravy a výstavby.

O vyjadrenie k stavu tohto úseku už rezort požiadal koncesionára stavby D4/R7. Geotechnika z Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) zároveň ministerstvo požiadalo o posudok. Na základe ich odpovedí podnikne ďalšie kroky.

MDV zároveň podotklo, že za stavbu zodpovedá až do jej kolaudácie zhotoviteľ. V prípade PPP projektu obchvatu Bratislavy sa bude o jej technický stav starať koncesionár ešte 30 rokov od odovzdania.

TASR má k dispozícii dve videá, ktoré majú dokumentovať zosuvy pôdy po nedeľnej búrke. Na poškodený násyp v rámci budovanej D4 pri bratislavských Jarovciach upozornil na sociálnej sieti aj petržalský miestny poslanec Miroslav Dragun.

"Príde jedna búrka a nový obchvat sa začína rozpadávať," okomentoval poslanec video, ktoré zverejnil. Vidno na ňom zosuvy na násype.
Jarovce v nedeľu zastihla silná búrka.

Portál imeteo.sk informoval, že tu spadlo až 115,6 mm zrážok. "To je akoby sa vylialo 110 litrov vody na meter štvorcový pôdy," spresnil portál. V Jarovciach boli po búrke zaplavené ulice, pivnice i záhrady.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.