Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2020, 10:50

Asociácia nemocníc sa dohodla so štátnou poisťovňou na financovaní od júla

Zmluvy s Asociáciou nemocníc Slovenska a cenové podmienky sú platné do konca roka.

Richard Strapko
Zdroj: TASR/M. Baumann

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa v utorok dohodla s Asociáciou nemocníc Slovenska (ANS) na podmienkach financovania zdravotnej starostlivosti od 1. júla. TASR o tom informovala za štátnu zdravotnú poisťovňu Zuzana Štukovská.

Financovanie zdravotnej starostlivosti

Generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko po rokovaniach ocenil konštruktívny prístup predstaviteľov asociácie k rokovaniam a otvorený dialóg.

"Naším cieľom je rokovať o zmluvných podmienkach tak, aby pacienti mali zabezpečenú kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Nechceme ich zaťahovať do rokovaní o zmluvných podmienkach, toto sú veci, ktoré máme vyriešiť za okrúhlym stolom a za zatvorenými dverami," komentoval.

VšZP pri rokovaniach žiadala zreálnenie výšky prospektívnych rozpočtov, prostredníctvom ktorých financuje zdravotnú starostlivosť v ústavných zdravotníckych zariadeniach.

Cenové podmienky sú platné do konca roka

Podpredsedníčka predstavenstva štátnej zdravotnej poisťovne Beata Havelková preto poukázala na to, že do platieb nemocniciam nezahrnuli kalkulované náklady za poistencov, ktorí z VšZP vlani odišli do iných zdravotných poisťovní.

Zmluvy s ANS a cenové podmienky sú platné do konca roka. Zmluvy na dlhšie časové obdobie sú podľa Predstavenstva VšZP dôležitým predpokladom stability v systéme zdravotnej starostlivosti pre pacienta, poskytovateľa i zdravotnú poisťovňu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.