Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2020, 17:28

Sucho je minulosťou. Vlahy v pôde je dosť, odkazujú meteorológovia

Podľa meteorológov zmena nastala približne v období od 7. júna.

Situácia spojená s nedostatkom pôdnej vlahy sa v porovnaní s predchádzajúcim týždňom viditeľne zlepšila na väčšine Slovenska. Môžu za to početnejšie búrky. Na sociálnej sieti to skonštatoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Podľa meteorológov zmena nastala približne v období od 7. júna. V niektorých lokalitách pri týchto búrkach zaznamenali výdatný a prechodne aj intenzívny dážď.

"V povrchovej vrstve je už takmer celé územie bez rizika sucha. Extrémne sucho je v hlbšej vrstve už len ojedinele v Slovenskom rudohorí a Podtatranskej kotline," uviedli.

SHMÚ poukázal aj na stav monitoringu meteorologického sucha. Podľa neho aktuálne prevažujú na Slovensku normálne podmienky.

Deficit zrážok je za posledných 90 dní najvyšší v Telgárte, až mínus 100 milimetrov. Deficit zrážok okolo mínus 85 milimetrov zaznamenal aj v Rimavskej Sobote a Spišských Vlachoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.