Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2020, 15:16

Chcel vyhlásiť vojnu všetkým učiteľom. Polícia obvinila mladíka zo zastrašovania učiteľky

Polícia počas domovej prehliadky zabezpečila bývalému žiakovi mobilný telefón.

Chcel vyhlásiť vojnu všetkým učiteľom. Polícia obvinila mladíka zo zastrašovania učiteľky
Zdroj: Dreamstime

Polícia obvinila bývalého žiaka jednej z bratislavských základných škôl za to, že pred zhruba týždňom opakovane zastrašoval prostredníctvom e-mailových správ učiteľku. Informovala o tom policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

Mladík sa podľa tlačovej správy učiteľke vyhrážal pred tragédiou z minulého štvrtka, kedy iný útočník vyzbrojený nožom na základnej škole vo Vrútkach zabil zástupcu riaditeľky a ďalších ľudí vrátane dvoch detí zranil.

​Polícia podozrieva 15-ročného mladíka z toho, že elektronickou poštou zaslal učiteľke zo školy v Bratislave na jej pracovný e-mail dve výhražné správy.

"Obsahom týchto zastrašujúcich správ mali byť vyhrážky o vyhlásení vojny všetkým učiteľom, ktoré mali byť odpoveďou na prísny pedagogický prístup učiteľky," uviedla polícia. Dodala, že spomínaná učiteľka následne podala trestné oznámenie.

Polícia počas domovej prehliadky zabezpečila mobilný telefón iPhone 11, z ktorého mladík výhražné správy zrejme zaslal. Vyšetrovateľ ho obvinil z trestného činu násilia voči skupine obyvateľov, a to z pomsty.

Za to možno podľa zákona uložiť až trojročné väzenie, u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Policajti mladíka okamžite zadržali a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. V súčasnosti je obvinený stíhaný na slobode. "Tento prípad by mal byť varovaním pre všetkých, ktorí by chceli podobným spôsobom zastrašovať učiteľov a ostatných pedagogických zamestnancov škôl," uzavrela Martiniaková.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.