Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2020, 10:10

Lučanský má čas do konca mesiaca, aby sa rozhodol o svojej funkcii

Minister vnútra jeho možné odstúpenie nechcel bližšie konkretizovať, avšak priznal, že majú spolu dohodu.

Lučanský má čas do konca mesiaca, aby sa rozhodol o svojej funkcii
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Prezident Policajného zboru Milan Lučanský má čas do konca mesiaca, aby sa rozhodol, či pôjde na brannobezpečnostný výbor na odvolávanie alebo nebude traumatizovať spoločnosť a odstúpi sám z funkcie.

​Pred rokovaním Bezpečnostnej rady to v pondelok uviedol samotný Lučanský. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) hovorí, že má na miesto policajného prezidenta „pripravené persóny“.

„Do konca mesiaca mám priestor, aby som sa rozhodol, či pôjdem do toho výboru, či budem čakať na zmenu zákona alebo nebudem traumatizovať túto spoločnosť hádkami a odstúpim sám,“ uviedol Lučanský. Zároveň však dodal, že všetky možnosti sú otvorené.

Mikulec jeho možné odstúpenie nechcel bližšie konkretizovať, avšak priznal, že majú spolu dohodu. „Pokiaľ nebude definitívne rozhodnutie, tak nebudem komunikovať výsledky dohody,“ vysvetlil.

Na margo možnej Lučanského náhrady uviedol, že sú rôzne možnosti. „Máme pripravené nejaké persóny, takže pokiaľ by k tomu došlo, nenechali by sme Policajný zbor len tak bez vedenia,“ uzavrel minister.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.