Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2020, 10:46 Aktualizované dňa 11.06.2020 o 20:29

Útok v škole: Z Vrútok hlásia dve obete, zranení sú mimo ohrozenia života

Útočníkom bol 22-ročný Martinčan - bývalý žiak školy, ktorý mal mať psychické problémy.

Dvoch mŕtvych a viacero zranených vrátane detí si vyžiadal štvrtkový útok v Spojenej škole vo Vrútkach.

Muž nožom napadol zamestnancov aj žiakov školy, pričom jedného z nich zabil. Policajti útočníka zastrelili, informovala polícia na Facebooku.

"Voči útočníkovi použili policajti donucovacie prostriedky - zbraň," píše polícia. Útočníkom bol 22-ročný Martinčan - bývalý žiak školy, ktorý mal mať psychické problémy.

Zranených hospitalizovali v martinskej nemocnici. Počas služobného zákroku sa zranili aj policajti z odrazených guliek.

Útočník najprv rozbil sklenenú výplň a vnikol do školy, zamestnanci sa mu však postavili na odpor a chceli ho zastaviť. Na to muž vytiahol nôž a smrteľne zranil zástupcu riaditeľa školy a poranil školníka.

​Potom vbehol do prvej triedy, kde ťažko zranil učiteľku a dve deti viacerými bodnými ranami. Následne sa dal na útek, v ktorom sa mu zranený školník pokúsil zabrániť a prenasledoval ho. Medzitým bola privolaná polícia a hliadka, ktorá bola v blízkosti,  začala páchateľa prenasledovať tiež.

"Chceli ho zadržať, ale páchateľ sa aktívne bránil s nožom, takže boli použité služobné zbrane s tým výsledkom, že útočník bol usmrtený," povedal policajný šéf Milan Lučanský.

Zranených hospitalizovali v martinskej univerzitnej nemocnici, zatiaľ sú mimo ohrozenia života. Nikto nie je v kritickom stave. Učiteľku museli reoperovať, jej stav je stabilizovaný.

Zranené deti majú bodné zranenia. Stav dievčaťa a chlapca je stabilizovaný. Dvaja zasahujúci policajti sú s ľahšími poraneniami na traumatologickom oddelení, jedného z nich operovali.

Útoky na školách a medzi mladistvými na Slovensku

21. októbra 2010

Plavecký Štvrtok: Rezné poranenie príborovým nožom spôsobil 12-ročný školák svojmu spolužiakovi v Základnej škole v Plaveckom Štvrtku. Incident sa odohral na chodbe školy. Poranenie si vyžiadalo prevoz maloletého do nemocnice, odkiaľ ho po ošetrení prepustili.

22. apríla 2011

Iba 15-ročný chlapec sa stal obeťou útoku jedného z partie mladíkov na ihrisku v banskobystrickej časti Rudlová. Chlapec mal prechádzať popri skupine asi 20-ročných mladíkov, ktorí hrali futbal. S chlapcom sa pohádali, pričom ho jeden z nich pichol nožom do hrudníka. Privolaným záchranárom sa ho už nepodarilo zachrániť.

27. februára 2019

Spišská Nová Ves: V jednej zo základných škôl v Spišskej Novej Vsi sa strieľalo. Chlapec vystrelil na svojho spolužiaka zo strelnej zbrane, maloletého pacienta so zranením hlavy previezli po prvotnom ošetrení do miestnej nemocnice. K incidentu došlo na streleckom krúžku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.