Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2020, 12:01

Najvyšší súd bude v stredu rozhodovať o väzbe Mariana Kočnera

Mariana Kočnera odsúdil ŠTS koncom februára spolu s jeho spoluobžalovaným bývalým riaditeľom televízie Pavlom Ruskom na 19-ročný trest odňatia slobody.

Najvyšší súd bude v stredu rozhodovať o väzbe Mariana Kočnera
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Senát 4T Najvyššieho súdu bude v stredu na neverejnom zasadnutí rozhodovať o žiadosti o prepustenie z väzby neprávoplatne odsúdeného Mariana Kočnera.

Kočnera uznal za vinného Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku za falšovanie zmeniek TV Markíza a marenie spravodlivosti. Potvrdila to hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová.

Kočnera odsúdil ŠTS koncom februára spolu s jeho spoluobžalovaným bývalým riaditeľom televízie Pavlom Ruskom na 19-ročný trest odňatia slobody. Voči rozsudku sa do výroku o treste odvolal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta.

Odvolala sa aj obhajoba Kočnera a Ruska, ktorá trvá na nevine svojich klientov. V prípade koncom mája navrhol vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obžalovať aj Štefana Agha, ktorý bol vylúčený na samostatné konanie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.