Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2020, 19:35

Poslanci v parlamente rokovali o zákaze nedeľného predaja

Poslanci budú pokračovať v rokovaní v stredu od 9. hodiny ráno. Čakajú ich posledné body z programu júnovej schôdze.

Poslanci v parlamente rokovali o zákaze nedeľného predaja
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Zákaz nedeľného predaja v obchodoch dominoval záveru štvrtého rokovacieho dňa ôsmej schôdze Národnej rady (NR) SR. Novelu zákona do parlamentu predložila opozičná ĽSNS. K návrhu zákona v pléne vystúpili opoziční, ale aj koaliční poslanci.

Cieľom návrhu zákona bolo "opätovné povýšenie nedele na deň pracovného voľna". Podľa poslancov ĽSNS by sa malo zlepšiť plnohodnotné fungovanie rodín i jednotlivcov v spoločnosti.

"Pracujúci budú môcť využiť voľný deň a zotaviť sa pred novým pracovným týždňom, čo prispeje k lepším pracovným výsledkom," uvádzajú poslanci ĽSNS v dôvodovej správe.

Poslanci budú pokračovať v rokovaní v stredu (10. 6.) od 9. hodiny ráno. Čakajú ich posledné body z programu júnovej schôdze.

Prebrať majú výročnú správu o činnosti Ústavu pamäti národa za minulý rok, ako aj návrh na vytvorenie skupín priateľstva v rámci Slovenskej skupiny Medziparlamentnej únie a voľbu ich predsedov.

V stredu majú zároveň poslanci hlasovať o prerokovaných bodoch vrátane novely zákona upravujúcej spôsob výberu kandidátov a voľby generálneho prokurátora.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.