Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2020, 11:50

Správa o stave krajiny. Ako reagujú na Čaputovej prejav Matovič či Fico?

Reakcie politikov na prejav prezidentky Zuzany Čaputovej v parlamente.

Igor Matovič, premiér
Správa o stave republiky bola vyrovnaným, férovým a dôstojne predneseným prejavom. Kritiky v ňom bolo omnoho menej ako chvály, pričom kritiku považujem za opodstatnenú. Prezidentka pripomenula predvolebné sľuby, aby cesta za transparentnosťou bola transparentná. Touto cestou sa treba vydať.

Richard Sulík, minister hospodárstva
Prejav bol zaujímavý najmä tým, že triezvo zhodnotil súčasnosť a pozeral sa do budúcnosti. Súhlasím s tým, že sa treba pozerať dopredu. Taktiež oceňujem, že prezidentka venovala dlhšiu pasáž vede a výskumu. 

Richard Raši, poslanec Smeru
Nemohla sa v ňom možno venovať celému roku, ako chcela, pretože koronakríza je niečo, čo zmenilo naše životy a čo ich určuje až do budúcnosti. Za silný moment považujem, že jasne vyjadrila svoj nesúhlas akou formou prebieha voľba generálneho prokurátora a že takýto závažný zákon mal isť štandardným legislatívnym konaním. Prezidentka veľmi jasne spomenula, aby sme tu zároveň nemali pandémiu nezamestnanosti. Potrebujeme naplno otvárať a podporovať ekonomiku.

Boris Kollár, šéf parlamentu
Prejav prezidentky bol vyvážený, dotkla sa všetkých tém i pálčivých otázok. Je teraz na každom, kto sa v tom mal nájsť, aby urobil sebareflexiu a posunul občiansku spoločnosť dopredu. Prezidentka jasne zhodnotila, že sa "premrhala" jedna miliarda na digitalizáciu a informatizáciu.

Robert Fico, šéf Smeru
Bol by som rád, keby prezidentka robila to, čo hovorí. Na jednej strane avizovala, že sa jej nepáči skrátené legislatívne konanie a zákony, ktoré nie sú riadne pripravené a prediskutované a potom bez zaváhania podpíše špicľovací zákon, ktorí bol prijaty v skrátenom konaní. Ďalej tam bolo veľa nepresných čísel, pokiaľ ide o čerpanie eurofondov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.