Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2020, 15:22

Z prvej pomoci bolo vyplatených 206 miliónov eur, oznámil Krajniak

Čo sa týka celkovej pomoci, z rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny k dnešnému dňu sa jej už dostalo 975 992 ľuďom.

Z prvej pomoci bolo vyplatených 206 miliónov eur, oznámil Krajniak
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Za mesiace marec a apríl bolo v rámci „Prvej pomoci“ vyplatených 141 661 platieb v celkovej hodnote 206 miliónov eur. Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na tlačovom brífingu po rokovaní vlády.

Podporili sme 671 775 ľudí, či už samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) alebo zamestnancov. Samozrejme, že títo ľudia sa môžu prekrývať v pomoci za marec a apríl. Predpokladáme, že unikátnych ľudí už bolo viac ako pol milióna,“ dodal Krajniak.

Čo sa týka celkovej pomoci, z rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny k dnešnému dňu sa jej už dostalo 975 992 ľuďom. Tí dostali celkovo takmer 309 miliónov eur.

Toto číslo naznačuje, že sa dostávame na odhadovanú úroveň, že naša pomoc zasiahne celkovo približne jeden milión ľudí,“ dodal Krajniak.

Ako uviedol minister pre porovnanie, v Českej republike vyplatili iba približne 80-tisíc platieb. „To znamená, že z hľadiska administratívy pomoci je slovenský systém pomerne úspešný,“ zhodnotil Krajniak.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.