Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Česko 
Slovensko vracia režim na hraniciach s Českou republikou do stavu pred vypuknutím koronakrízy. To znamená, že ľudia budú môcť voľne prechádzať hranice bez povinnosti absolvovania kontroly alebo akýchkoľvek ďalších obmedzení. Uvoľnenie začína platiť vo štvrtok 4. júna.

Maďarsko
Do Maďarska sa dostaneme bez povinnosti preukázať sa testom na ochorenie Covid-19. Povolenie na vstup do krajiny platí na 48 hodín. Podmienkou je len vyplnenie jednoduchého formuláru. Na hraniciach je potrebné sa preukázať aj občianskym preukazom.

Rakúsko
S Rakúskom platí od štvrtka 4. júna identický režim ako s Maďarskom. Doteraz bolo treba mať pri sebe negatívny test na Covid-19, kontroly robili colníci občasne. Tie sa však už rušia. Na 48 hodín sa k nášmu najzápadnejšiemu susedovi dostanete po vyplnení formulára.

Slovinsko
Po tom, ako sa zjednodušila cesta do Rakúska, tak sa otvárajú nové možnosti. Prechod cez hranicu rakúsko-slovinskú hranicu vyžaduje len jednu podmienku. Je ňou potvrdenie o rezervácii ubytovania v Slovinsku. Tranzit je možný bez akýchkoľvek obmedzení. Slovenský cestovateľ však nesmie zabúdať na to, že celá cesta do Slovinska nesmie presiahnuť 48 hodín.

Chorvátsko
Pri vstupe do Chorvátska neplatia pre občanov Slovenska žiadne obmedzenia. Pre rýchlejšie prekročenie hraníc odporúčajú Chorváti vyplniť online dotazník. Ak vstupuje do krajiny z Maďarska, je potrebný súhlas maďarskej polície.

Voľný vstup nie možný:

Nemecko, Švajčiarsko a Poľsko
Do všetkých troch krajín je umožnené vycestovať zo strany Slovenska. Momentálne však ani jedna z týchto troch krajín neumožní vstup slovenských občanov bez dodatočných potvrdení. Takými môže byť napríklad pracovné povolenie. Viaceré krajiny avizovali, že hranice otvoria úplne. Je preto možné, že už v najbližších dňoch sa tento režim uvoľní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.