Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2020, 11:29

Bratislavskí poslanci znížili primátorovi plat, Vallo o to požiadal sám

Primátorovi hlavného mesta klesne mesačný čistý plat o viac ako 300 eur.

Bratislavskí poslanci znížili primátorovi plat, Vallo o to požiadal sám
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Bratislavskí mestskí poslanci znížili vo štvrtok 28. mája primátorovi hlavného mesta Matúšovi Vallovi plat. Dôvodom sú ekonomické opatrenia pre pandémiu koronavírusu. Mesačný hrubý plat primátora bude po znížení na úrovni 6048 eur.

O zníženie platu mestský parlament požiadal samotný primátor.

​Vallovi patrí od 1. januára po navýšení valorizovanej časti plat vo výške 6520 eur mesačne v hrubom. Pre pandémiu koronavírusu a s tým súvisiace ekonomické dopady však bratislavský primátor požiadal o zníženie svojho mesačného platu.

"A to znížením percentuálnej zložky platu z pôvodne priznaného 50-percentného navýšenia na 39,14 percenta tak, aby sa primátorovi vyplácal mesačný plat vo výške 6048 eur," spresňuje sa v materiáli, o ktorom vo štvrtok diskutovalo mestské zastupiteľstvo.

Hovorkyňa mesta Bratislavy Katarína Jánošíková spresnila, že Vallov mesačný čistý plat pred znížením bol 4418,56 eura a po znížení bude na úrovni 4113,99 eura.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.