Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2020, 13:31 Aktualizované dňa 28.05.2020 o 14:07

Pellegrini o vzbúrencoch: Nie sme žiadni slniečkari, sme 20 rokov vychovaní v Smere

Peter Pellegrini tvrdí, že nechce, aby sociálna demokracia zostávala v opozícii, kde teraz Smer je spolu s extrémistickou ĽSNS.

Pellegrini o vzbúrencoch: Nie sme žiadni slniečkari, sme 20 rokov vychovaní v Smere
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Cieľom utorkovej výzvy predsedovi Smeru Robertovi Ficovi, aby odstúpil z čela strany, nebolo brať mu jeho zásluhy. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil podpredseda Smeru Peter Pellegrini.

"Navždy zostane v histórii zapísané, že bol trikrát premiérom," zdôraznil Pellegrini, ktorý verejne oznámil, že sa bude uchádzať o post predsedu Smeru. Na tlačovej konferencii s ním vo štvrtok boli aj podpredsedovia strany Richard Raši a Peter Žiga, ako aj poslanec Matúš Šutaj Eštok.

​Podľa vlastných slov chápe Ficovo vyjadrenie, že Smer je jeho dieťaťom. "Jeho postoj vnímam a ľudsky mu rozumiem," doplnil.

"Naše utorkové vyhlásenie nebolo myslené osobne. Nebolo namierené voči jeho zásluhám, voči jeho osobe. Nebol to odkaz osobný, zlý a negatívny. Bolo to skôr vyjadrenie nášho pocitu," priblížil Pellegrini výzvu na koniec Fica na čele Smeru.

Pellegrini tvrdí, že nechce, aby sociálna demokracia zostávala v opozícii, kde teraz Smer je spolu s extrémistickou ĽSNS.

"My sme len nabádali, že sa po 20 rokoch treba zamyslieť, aby myšlienky sociálnej demokracie mali silu a koaličný potenciál," vysvetlil Pellegrini.

"Nie sme žiadni slniečkari, sme 20 rokov vychovaní v Smere," odkázal Pellegrini kritikom svojej skupiny, kam sa okrem iných radia aj podpredsedovia Žiga a Raši či členka predsedníctva Denisa Saková.

Fico sa viackrát vyjadril, že hoci Smer potrebuje nové tváre, nemali by to byť slniečkari, ale bojovníci. Poslanec Ján Podmanický, ktorý po kritike spolustraníkov práve najmä zo vzbúreneckého tábora kvôli zakladaniu platformy spolu s poslancami z klubu ĽSNS opustil Smer, Pellegriniho označil za liberála.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.