Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2020, 11:08 Aktualizované dňa 27.05.2020 o 12:00

Konzílium dalo predbežný súhlas na obnovenie leteckej prepravy. Rozhodne krízový štáb

Konzílium odborníkov dalo v pondelok podľa ministra dopravy predbežný súhlas s obnovením leteckej prepravy v obmedzenom režime.

Konzílium dalo predbežný súhlas na obnovenie leteckej prepravy. Rozhodne krízový štáb
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ministerstvo dopravy sa v súvislosti s postupným otváraním hraníc snaží znovu obnoviť aj všetky typy medzinárodnej prepravy osôb. Tá bola v čase pandémie nového koronavírusu zastavená.

Súhlas od konzília

Najbližšie k spusteniu je letecká preprava, uviedol v stredu pred rokovaním vlády šéf rezortu Andrej Doležal.

Konzílium odborníkov dalo v pondelok podľa Doležala predbežný súhlas s obnovením leteckej prepravy v obmedzenom režime. Definitívne o tom bude musieť rozhodnúť ústredný krízový štáb.

"Nevidím problém pristúpiť k otvoreniu leteckej prepravy prakticky okamžite, ako dostaneme súhlasné stanovisko. Návrh z našej strany bol, že by sme obnovili tzv. nepravidelnú, charterovú leteckú prepravu do 20 osôb pre slovenských občanov," priblížil minister.

Obnovenie bezplatného cestovania pre študentov

V prípade vlakovej a autobusovej medzinárodnej prepravy odborníci zatiaľ podľa Doležala nesúhlasili s ich obnovením. "Ja túto tému znovu otvorím na najbližšom ústrednom krízovom štábe," zdôraznil.

Zároveň avizoval, že v súvislosti s opätovným čiastočným otvorením škôl od 1. júna splní ministerstvo dopravy sľub o obnovení bezplatného cestovania vlakom pre študentov.

"Bezplatná vlaková preprava pre študentov bude povolená rovnako, ako sa otvoria školy," dodal Doležal.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.