Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2020, 11:08 Aktualizované dňa 27.05.2020 o 14:04

Rozkol v klube ĽSNS. Kuffovci odchádzajú od Kotlebu

Dôvodom odchodu trojice poslancov z klubu ĽSNS sú vyjadrenia Milana Mazureka na ich adresu.

Rozkol v klube ĽSNS. Kuffovci odchádzajú od Kotlebu
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Traja poslanci Tomáš Taraba, Štefan a Filip Kuffovci odchádzajú z poslaneckého klubu ĽSNS a v parlamente budú pôsobiť ako nezaradení. Na brífingu o tom informoval Taraba. Trojica pôsobí v mimoparlamentnej strane KDŽP.

Necítime sa hrozbou pre ĽSNS. Naše kroky neškodia ĽSNS. Na druhej strane, nedá sa fungovať v klube, kde nie Kotleba, ale Mazurek bude definovať náš kontakt s politikmi. Preto sme sa rozhodli, že budeme pôsobiť ako samostatní poslanci. Nerozumiem, z akého dôvodu mal potrebu Mazurek útočiť na Jána Podmanického," povedal Taraba.

Dodal, že sa nikdy nebude pýtať Mazureka, či sa môže postaviť pred médiá. "Ja som nesľuboval tým ľuďom, že ma bude riadiť Mazurek," skonštatoval Taraba.

Ten svoje stanovisko oznámil aj predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi. "Považujeme to za vec, ktorá je za čiarou. Stanovisko bolo veľmi jasne dané."

ĽSNS v reakcii k odchodu trojice poslancov z klubu tvrdí, že ich rozhodnutie rešpektuje. "Nedorozumenie medzi Tomášom Tarabom a Milanom Mazurekom sme ani v rámci strany, ani v rámci poslaneckého klubu nevnímali ako nejaké zásadné. Skôr ako nedostatok vzájomnej komunikácie," stojí v stanovisku strany.

Poslanci zo strany KDŽP začiatkom mája oznámili s poslancami Smeru Jánom Podmanickým a Mariánom Kérym založenie platformy hodnotovej politiky, ktorá by združovala konzervatívnych zákonodarcov. Podmanický po tvrdej kritike spolustraníkov v Smere skončil.

Poslanec Kotlebovcov Milan Mazurek sa voči platforme rázne postavil a kuffovcov skritizoval. V ĽSNS podľa Mazureka nikto o takejto iniciatíve vopred nevedel a všetkých pohoršila. Taraba na to reagoval slovami, že Mazurek klame. Na sociálnej sieti napísal, že o vzniku platformy vopred informoval hovorcu ĽSNS Ondreja Ďuricu.

O reakciu sme požiadali Milana Mazureka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.