Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2020, 16:26 Aktualizované dňa 25.05.2020 o 16:40

Vyšetrovateľ navrhuje podať obžalobu na Štefana Agha v kauze zmeniek

Štefan Agh dlhodobo svoju vinu popiera.

Vyšetrovateľ navrhuje podať obžalobu na Štefana Agha v kauze zmeniek
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry podal návrh na podanie obžaloby Štefana Agha v prípade falšovania zmeniek televízie Markíza. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Agh bol obvinený v kauze falšovania zmeniek z toho istého skutku ako exriaditeľ televízie Pavol Rusko aj podnikateľ Marian Kočner. Vzhľadom na procesnú situáciu bol však vylúčený na samostatné konanie. V súdnom procese s Ruskom a Kočnerom vystupoval pred senátom Špecializovaného trestného súdu ako svedok.

Agh dlhodobo svoju vinu popiera, rovnako ako jeho spoluobvinení. Na súde v lete minulého roku tvrdil rovnako ako obhajoba obžalovaných, že mala byť protihodnotou za údajné zmenky záruka, že Markíza nepríde o vysielaciu licenciu.

Agh bol spoločníkom Kočnera vo firme Gamatex, ktorá bola súčasťou sporu o ovládnutie súkromnej televízie koncom 90. rokov. Spolu s Kočnerom a nebohým mafiánom Petrom Čongrádym obsadili budovu televízie v roku 1998. Podľa obžalovaných bol tento spor urovnaný dodatočne okrem pôvodnej sumy 80 miliónov slovenských korún aj štyrmi zmenkami.

Markíza od počiatku súdneho sporu, ktorý sa ťahá od roku 2016, tvrdila, že žiadne zmenky neexistujú a považovala ich za vymyslenú legendu. S ich názorom sa koncom februára stotožnil senát ŠTS Emila Klemaniča, ktorý Ruska a Kočnera neprávoplatne odsúdil na 19-ročný trest odňatia slobody.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.