Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2020, 18:30

Otváranie autoškôl? Hygienici na ne najprv zabudli, potom s nimi cvičili

Problém je, že v prípade autoškôl sú priestory na výučbu často malé, pričom v jednom turnuse je bežne 10 až 20 ľudí.

Otváranie autoškôl? Hygienici na ne najprv zabudli, potom s nimi cvičili
Zdroj: TASR

Najprv sa na ne pri uvoľňovaní pravidiel zabudlo, teraz musia opäť čakať. Reč je o autoškolách, ktoré sa pôvodne na zozname postupne otváraných prevádzok vôbec nenachádzali. Dočkali sa až 6. mája v rámci doplneného zoznamu spojenej druhej a tretej fázy uvoľňovania. Prišiel však háčik. V učebniach autoškôl musí byť na jedného žiaka priestor 15 štvorcových metrov. A to je kapacitný problém.

Situáciu menia výsledky dnešného rokovania konzília odborníkov. Doteraz sa jednotlivé turnusy museli deliť na menšie skupiny. Avšak od stredy 27. mája si budú autoškoly môcť vybrať jednu z troch možností: Dodržať kritérium 15 štvorcových metrov na klienta alebo dvojmetrový odstup medzi klientmi alebo dvojmetrový odstup medzi okrajmi stolov.

Jednou z možností pomoci sa skôr javilo aj odučiť viac teórie online, ale zákon umožňuje takto postupovať len pri pätine látky. Pomocnú ruku chcel podať minister dopravy Andrej Doležal, ktorý chcel rozsah dištančnej výučby rozšíriť vyhláškou. Pôvodne sa rátalo s jej účinnosťou od 23. mája, teraz sa termín z dôvodu legislatívneho procesu odsunul na 10. júna.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.