Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2020, 12:55 Aktualizované dňa 25.05.2020 o 14:18

Matovič prišiel s nápadom, ako pomôcť fitnescentrám. V hre sú poukážky pre ľudí

Verdikt o tom, kedy otvoria fitnescentrá, by mal byť známy okolo 15.00 hod.

Matovič prišiel s nápadom, ako pomôcť fitnescentrám. V hre sú poukážky pre ľudí
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Vláda i majitelia fitnescentier budú spoločne rešpektovať rozhodnutie konzília odborníkov v prípade možného otvorenia týchto športových prevádzok. Verdikt by mal byť známy o 15.00 hod.

Po stretnutí so zástupcami Únie fitnescentier Slovenska to uviedol predseda vlády Igor Matovič. Premiér na brífingu dodal, že ak by odborníci nepovolili otvorenie fitnescentier, tak by chcel na vládu predložiť návrh na poukážky pre ľudí, aby mohli po tom po otvorení navštevovať tieto zariadenie.

"Ide nám o to,  aby sme boli schopní podporiť aj tieto športy vzhľadom na to, že sú zavretí dlhšie ako iní", povedal Matovič.

Aj Pavol Kiseľ z Únie fitnescentier označil diskusiu za konštruktívnu. "Som rád, že sme mohli vysvetliť náš pohľad a podať naše vysvetlenie, prečo si myslíme, že v našich prevádzkach možno dodržať všetky podmienky stanovené hygienikmi," uviedol Kiseľ. Zároveň zdôraznil apolitickosť celej akcie.

Premiér odpovedal tiež na otázku, prečo na sociálnej sieti upozorňoval na to, že podobné akcie sa budú považovať za trestné činy, keď v minulosti takéto protesty podporoval.

"Každý štrajk musí mať svoju mieru," povedal premiér. Priznal, že má ambíciu predložiť novelu zákona, sprísňujúcu podľa vzoru iných krajín organizáciu a priebeh protestných akcií.

Únia kritizovala fakt, že fitnescentrá neboli otvorené ani v rámci ostatnej štvrtej fázy uvoľňovania opatrení v súvislosti s novým koronavírusom.

Majitelia prevádzok sú presvedčení, že vo fitnescentrách vedia zabezpečiť potrebné hygienicko-bezpečnostné podmienky, pripomínajú, že povinnosti sú súčasťou ich bežnej praxe, poukazujú tiež na to, že vytvorili špeciálne smernice pre prevádzku fitnescentier v súčasnom období.

Otvorenie fitnescentier podporuje aj štátny tajomník Ministerstva vedy, výskumu a športu Ivan Husár. Naopak, na strane hygienikov, ktorí považujú otvorenie týchto prevádzok za rizikové, stojí minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Únia avizovala na protest blokovanie diaľnice D1 na vstupe do hlavného mesta, blokádu napokon zmenila na spomalenie jazdy. Na znak tohto ústupku ich premiér prijal na osobnom rokovaní.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.