Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2020, 18:38 Aktualizované dňa 21.05.2020 o 19:16

Väčšina rodičov chce dať deti späť do škôl, ukázal prieskum

Z prieskumu agentúry rovnako vyplynulo, že deti nechcú dať do škôl skôr rodičia s nižším vzdelaním.

Väčšina rodičov chce dať deti späť do škôl, ukázal prieskum
Zdroj: TASR

Väčšina rodičov žiakov na základných a v materských školách chce dať svoje deti do školy od prvého júna, ak sa situácia výrazne nezhorší. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO. 

Deti by po znovuotvorení podľa prieskumu do materskej školy "určite dalo" 45,8 percenta opýtaných, odpoveď "asi dám" zvolilo 12,7 percenta opýtaných.

Naopak, "určite nedám" odpovedalo 27,8 percenta opýtaných. Odpoveď "asi nedám" zvolilo 9,9 percenta respondentov. Nerozhodnutých bolo 3,8 percenta ľudí.

Zdroj: Agentúra AKO

Odpoveď "určite dám" dieťa po znovuotvorení do školy zvolilo 43,4 percenta opýtaných, odpoveď "asi dám" si vybralo 19,4 percenta respondentov.

Naopak, odpoveďou "určite nedám" reagovalo 22,2 percenta opýtaných. Odpoveď "asi nedám" zvolilo 8,2 percenta respondentov. Nerozhodnutých bolo 6,8 percenta ľudí.

​Z prieskumu agentúry rovnako vyplynulo, že deti nechcú dať do škôl skôr rodičia s nižším vzdelaním. Na druhú stranu, skôr sa budú do škôl a škôlok vracať deti z menších obcí.

Agentúra AKO prieskum vypracovala na vzorke reprezentujúcej populáciu Slovenska zloženej z 1098 respondentov vo veku 27 - 60 rokov. Dáta zbierala 18. - 21. mája.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.