Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2020, 11:30 Aktualizované dňa 21.05.2020 o 14:33

Kollár: Dôchodcovia dostanú tento rok viac peňazí ako vlani. Keby to nebolo, odchádzam z vlády

Predseda parlamentu Boris Kollár podpísal memorandum s predstaviteľmi Jednoty dôchodcov Slovenska.

Kollár: Dôchodcovia dostanú tento rok viac peňazí ako vlani. Keby to nebolo, odchádzam z vlády
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Pravidelná komunikácia o potrebách dôchodcov počas mimoriadnych opatrení proti šíreniu nového koronavírusu a aj po ich ukončení je základným bodom memoranda o porozumení a spolupráci, ktoré vo štvrtok podpísal predseda Národnej rady Boris Kollár s Jednotou dôchodcov na Slovensku.

Šéf parlamentu sa zaviazal podporovať súčasné aj budúce benefity dôchodcov, vyplýva z textu memoranda.

"Obidve strany sa dohodli, že budú podporovať medzigeneračnú solidaritu, ako aj súčasné a budúce benefity dôchodcov - bezplatné cestovanie seniorov vlakmi a autobusmi, zrušenie doplatkov za lieky, 13. dôchodok, dotovanie relaxačno-liečebných pobytov seniorov, vydávanie časopisu Tretí vek, kultúrno-spoločenskú činnosť a športovo-turistické podujatia dôchodcov," uvádza dokument, ktorý médiám zaslala riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady Michaela Jurcová.

Pravidelné stretnutia

Predseda parlamentu a splnomocnenec pre napĺňanie memoranda, ktorým je za Národnú radu poslanec Martin Borguľa (Sme rodina), budú podľa podpísaného dokumentu aktívne komunikovať s jednotou dôchodcov a budú presadzovať opatrenia, ktoré prispejú k riešeniu ich problémov.

Na pravidelných stretnutiach oboch strán memoranda by sa mali zúčastňovať aj prizvaní odborníci.

Kollár: Bojujem o 13. dôchodky

Podľa Kollára nie je situácia vo verejných financiách jednoduchá, no napriek tomu chce zachovať všetky v súčasnosti platné výhody pre dôchodcov.

"Ja budem robiť všetko pre to, aby tie sociálne istoty zostali, a teraz bojujem o 13. dôchodky," povedal po podpise memoranda Kollár.

Či sa však v tomto roku podarí na toto opatrenie nájsť peniaze, nie je podľa neho zatiaľ jasné.

Podľa Kollára by však mali dôchodcovia v každom prípade dostať v tomto roku viac peňazí ako vlani. "To môžem garantovať už teraz. Keby to nebolo, odchádzam z tejto vlády," povedal Kollár.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.