Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2020, 14:25

Heger: Je predčasné hovoriť o tom, či budú alebo nebudú 13. dôchodky

​Minister Eduard Heger poukázal na to, že v dôsledku zásahu pandémie nového koronavírusu do ekonomického života krajiny bude potrebné sanovať nedostatok prostriedkov

Heger: Je predčasné hovoriť o tom, či budú alebo nebudú 13. dôchodky
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Je predčasné hovoriť, či 13. dôchodky budú alebo nebudú vyplatené, potrebné je zanalyzovať dosah súčasnej situácie a ďalšieho možného vývoja na ekonomiku krajiny.

Po rokovaní vlády to uviedol minister financií SR Eduard Heger, ktorý zároveň priznal, že "obsah obálky je obmedzený".

​Minister poukázal na to, že v dôsledku zásahu pandémie nového koronavírusu do ekonomického života krajiny bude potrebné sanovať nedostatok prostriedkov napríklad v zdravotníctve, alebo aj v rámci očakávaného výrazného výpadku v príjmoch samospráv.

"Bude problém financovať veci, ktoré boli zarátané do rozpočtu, nieto ešte tie, ktoré v rozpočte neboli, čo je prípad 13. dôchodkov,“ zdôraznil Heger.

Dodal, že vláda vníma očakávania dôchodcov, no chce hovoriť pravdu. "Musíme priznať, že budeme musieť veľmi uvážiť, ako tie peniaze, ktorých je výrazne menej, použijeme," povedal minister.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.