Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2020, 17:57

Spustenie smart karantény je otázkou jedného, maximálne troch dní, hovorí Klus

Aplikácia na tzv. inteligentnú karanténu má za sebou technické doladenie, ktoré prebiehalo v nedeľu.

Martin Klus
Zdroj: TASR/J. Novák

Spustenie tzv. inteligentnej domácej karantény na Slovensku je otázkou jedného, maximálne troch dní, predpokladá štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus. Uviedol to v pondelok na tlačovom brífingu.

Aplikácia na tzv. inteligentnú karanténu má za sebou technické doladenie, ktoré prebiehalo v nedeľu.

"Dnešným dňom by sa mala začať na vyhradenom hraničnom priechode, postupne počas celého týždňa by mala nabehnúť do plnej prevádzky," povedal Klus.

Ako však odpovedal na novinársku otázku o smart karanténe a repatriantoch, to je podľa jeho slov iná téma.

"Tie posledné repatriácie, ktoré sa nám ešte zbiehajú, tak pri nich počítame so štátnou karanténou," dodal Klus s tým, že napríklad vo Veľkej Británii ostalo ešte niekoľko stoviek repatriantov, pričom mnohí z nich sa dnes už necítia v ohrození, ale viacerí sú z pomerne ohrozených sociálnych skupín.

"Máme obavu, že pokiaľ by neabsolvovali štátnu karanténu a išli by do smart karantény, mohlo by sa to v určitých oblastiach Slovenska obrátiť proti nám," dodal Klus.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.