Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2020, 12:17

Matovič buduje zbor svojich poradcov. Už je známe, kto bude jeho šéfom

​Kompletný Zbor poradcov predsedu vlády sa stále tvorí.

Matovič buduje zbor svojich poradcov. Už je známe, kto bude jeho šéfom
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Šéfom zboru poradcov premiéra Igora Matoviča je Ľubomír Ščasný. Uviedli to z tlačového a informačného odboru Úradu vlády.

Okrem Ščasného je poradcom premiéra aj bývalý poslanec parlamentu za OĽaNO Ján Marosz, ktorý pôsobí ako odborník na dopravu.

​Kompletný Zbor poradcov predsedu vlády sa stále tvorí.

"Ščasný vyštudoval Fakultu riadenia Vysokej školy ekonomickej v Bratislave. Od mája 1989 sa až do súčasnosti venoval podnikaniu," uviedli z tlačového odboru.


Zákon podľa odboru neurčuje presný počet členov zboru poradcov. "Napríklad počas pôsobenia Vladimíra Faiča, ktorý viedol zbor poradcov v minulosti, mal tento zbor viac ako 30 členov," priblížili z úradu vlády.

"Je záujem, aby v zbore pôsobili osobnosti, ktoré budú premiérovi radiť vo všetkých oblastiach rozvoja Slovenska," dodali.

Ešte nie je známe, kedy bude tím poradcov kompletný.

"Naším zámerom je, aby bol poradný orgán premiéra čo najkvalitnejší, a preto proces jeho vzniku sa nebude urýchľovať," uzavrel tlačový odbor.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.