Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2020, 11:56

Truban zmenil názor. Bude kandidovať na šéfa Progresívneho Slovenska

Snem, na ktorom sa bude vedenie strany voliť, sa má konať elektronicky 6. júna.

Truban zmenil názor. Bude kandidovať na šéfa Progresívneho Slovenska
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Doterajší predseda mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko Michal Truban bude kandidovať na tento post, hoci pôvodne avizoval, že tak neurobí. Oznámil to na sociálnej sieti.

Na post šéfky PS má kandidovať aj podpredsedníčka Irena Bihariová. Snem, na ktorom sa bude vedenie strany voliť, sa má konať elektronicky 6. júna.

"Chcem, aby PS veľmi konštruktívne pomáhalo spojiť pod jednu strechu sily, ktoré spoločne dokážu reálne vyvažovať populistickú a radikálne konzervatívnu politiku," napísal Truban na sociálnej sieti.

Dodal, že hlavným dôvodom pre jeho kandidatúru je dôvera ľudí v PS, ktorú má. Napísal, že viacerí členovia sa mu ozývali s výzvou, aby kandidoval na šéfa hnutia.

Truban tiež podľa svojich slov informoval Bihariovú, že je dobré, ak sa na sneme uskutoční súťaž a diskusia.

Členovia PS môžu svoje kandidatúry na predsedu, podpredsedov či členov predsedníctva podávať do 25. mája, ako povedal nedávno riaditeľ komunikácie hnutia Ľubomír Ondrejkovič.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.