Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2020, 10:51 Aktualizované dňa 14.05.2020 o 11:35

Muža, ktorý predal Kičurovi dva byty v Bratislave, našli obeseného

Ján Hečko mohol byť dôležitým svedkom pri vyšetrovaní.

Muža, ktorý predal Kičurovi dva byty v Bratislave, našli obeseného
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Muža, ktorý predal bývalému šéfovi Štátnych hmotných rezerv Kajetánovi Kičurovi dva byty v centre Bratislavy, našli obeseného. Informáciu priniesol portál televízie Markíza.

Jána Hečka našli v noci obeseného na chate v Oščadnici. Tento muž mohol byť dôležitým svedkom pri vyšetrovaní, polícia cudzie zavinenie vylúčila.

"Ohliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie, bola nariadená zdravotná – bezpečnostná pitva. Vec je preverovaná ako podozrenie z usmrtenia," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

​Kičura bol ešte donedávna predsedom Štátnych hmotných rezerv. Nová vláda ho odvolala 24. marca.

Dôvodom boli pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu.

Odmietal obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv hmotných rezerv, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Národná kriminálna agentúra ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach Štátnych hmotných rezerv pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.