Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2020, 07:55

Vadala chcel využiť Troškovej konexie. 12 rokov som bojoval za Smer, napísal jej

Vadala chcel cez Troškovú vybaviť "vhodného" riaditeľa colnice v Michalovciach.

Vadala chcel využiť Troškovej konexie. 12 rokov som bojoval za Smer, napísal jej
Zdroj: TASR/František Iván

Bývalá asistentka Roberta Fica a štátna radkyňa na Úrade vlády Mária Trošková bola v úzkom kontakte s Antoninom Vadalom, ktorého minulý rok v Taliansku odsúdili za pašovanie drog. Niekoľko rokov tvorili aj pár.

Vadala predtým dlhodobo žil na Slovensku a písal o ňom aj zavraždený Ján Kuciak.

​Správy, ku ktorým sa dostala slovenská polícia, však ukazujú, že Trošková s Vadalom riešili aj biznis, nie len súkromie.

Chcel od nej napríklad, aby mu pomohla na post riaditeľa colnice v Michalovciach dosadiť človeka, ktorý mu mal uľahčiť biznis. Informuje o tom denník SME.

Vadalov biely kôň

Cez Vadalu sa Troškoská dostala aj k práci v Smere. V roku 2014 začala pracovať pre poslanca Viliama Jasaňa, s ktorým ju zoznámil práve on. 

Ešte vo februári toho roku sa Trošková Vadalovi sťažovala, že si kvôli nemu nedokáže nájsť prácu, lebo je vnímaná ako jeho "biely kôň". 

„Daj si hlavu do poratku ja som zmerak nie som opozície a nie vidím prečo mi majú robit intríg,“ odpísal jej vtedy Vadala. 

"Vieš, že mám rada smer aj premiér, keď nepoznám osobne, lebo 12 rokov som bojoval pre smer a budem ďalej, lebo veľa sú môj kamaráti,“ napísal Troškovej Vadala v auguste 2017.

Michalovce

Trošková kvôli zmene riaditeľa colnice počas svojho pôsobenia na Úrade vlády kontaktovala terajšieho ministra financií a nominanta Smeru Petra Kažimíra, súčasného guvernéra Národnej banky.

Ten komunikáciu s Troškovou na danú tému poprel. "Pýtala som sa a minister povedal, že on také veci nerieši. Takže sa musím opýtať na východe alebo priamo na vedení colnice,“ písala v roku 2017 Trošková Vadalovi.

Či sa Troškovej podarilo do Michaloviec dosadiť "vhodného" človeka, nie je jasné, v roku 2017 však naozaj k výmene na poste riaditeľa došlo, stal sa ním Viktor Mihalčík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.