Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2020, 16:27

Sulík nesúhlasí s návrhom Matoviča. Chce, aby po pandémii boli obchody v nedeľu otvorené

Minister hospodárstva Richard Sulík zdôraznil, že zatvorenie obchodov v nedeľu obmedzuje slobodu ľudí.

Sulík nesúhlasí s návrhom Matoviča. Chce, aby po pandémii boli obchody v nedeľu otvorené
Zdroj: TASR

Obchody by po skončení pandémie nového koronavírusu mali v nedeľu zostať otvorené. Uviedol to na brífingu podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).

Sulíkov nesúhlas

"Zásadne nesúhlasím s tým, aby obchody boli zatvorené v nedeľu. Pán premiér ma ubezpečil, že budú zatvorené iba počas mimoriadneho stavu, ktorý máme. Ak ten skončí, tak padne aj tento nedeľný zákaz. Ja preto verím, že slovo premiéra SR platí," spresnil Sulík.

Matovič však viackrát povedal, že si vie predstaviť zatvorené obchody v nedeľu aj po skončení núdzového stavu.

Sulík zdôraznil, že zatvorenie obchodov v nedeľu obmedzuje slobodu ľudí.

Nikto nikoho nenúti

​"Obmedzuje to tých, ktorí chcú robiť, pretože napríklad za prácu v nedeľu sú vysoké príplatky a mnoho ľudí preto chce robiť v nedeľu, lebo zarobí možno dvojnásobok. Zatvorenie obchodov tiež obmedzuje tých, ktorí si chcú ísť v nedeľu niečo kúpiť," poznamenal.

Sulík zatvorenie obchodov v nedeľu považuje za silné obmedzenie. "Nikto nenúti nikoho nakupovať v nedeľu. Kto chce ísť, môže ísť, samozrejme, v nedeľu do kostola. Kto chce ísť nakupovať, pôjde do obchodu. Nebráňme ani jednému, ani druhému," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.