Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2020, 10:44

Súdna rada sa v pondelok opätovne pokúša zvoliť predsedu Najvyššieho súdu

Počas posledného zasadnutia Súdnej rady SR k voľbe nedošlo.

Súdna rada sa v pondelok opätovne pokúša zvoliť predsedu Najvyššieho súdu
Zdroj: TASR

Súdna rada sa v pondelok opäť pokúša zvoliť predsedu Najvyššieho súdu. Miesto je voľné od októbra minulého roka, keď sa skončilo funkčné obdobie Daniele Švecovej. Jej nástupcu dosiaľ nezvolili.

O post predsedu NS SR sa uchádzajú sudcovia Ivan Rumana a Ján Šikuta.

Počas posledného zasadnutia Súdnej rady k voľbe nedošlo. Noví členovia sa totiž nemohli oboznámiť s kandidátmi a materiálmi. Sudcu Juraja Klimenta a advokátku Evu Mišíkovú nominovala vláda do Súdnej rady iba deň pred naplánovanou voľbou.

Voľbu predsedu NS SR je možné sledovať online prostredníctvom videoprenosu.

O post predsedu NS SR sa uchádzajú sudcovia Ivan Rumana a Ján Šikuta. Rumanu navrhlo ako predsedu pôvodne 12 členov Súdnej rady, na úspešné zvolenie potrebuje desať hlasov.

To, že ho navrhli samotní členovia Súdnej rady, ktorí ho aj následne môžu zvoliť, označila jedna z členiek Súdnej rady Elena Berthotyová za "kartelovú dohodu".

Šikuta, ktorého navrhla Sudcovská rada Okresného súdu Bratislava III, sa v predchádzajúcich voľbách o post predsedu NS SR uchádzal neúspešne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.