Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2020, 12:10

13 eur za stravu v Holiday Inn? Neviem, či sú podmienky v karanténe neadekvátne, ohradil sa Matovič

Igor Matovič reagoval na kritiku o podmienkach v štátnej karanténe. Ombudsmanke Márii Patakyovej poslal jasný odkaz.

13 eur za stravu v Holiday Inn? Neviem, či sú podmienky v karanténe neadekvátne, ohradil sa Matovič
Zdroj: TASR

Premiér Igor Matovič povedal, že povinná štátna karanténa je je najefektívnejší ochranný val ľudí na Slovensku pred nákazou koronavírusom, ktorú by sme k nám doviezli zo zahraničia.

Karanténa v Holiday Inn

V relácii V Politike na TA3 tak reagoval na kritiku ohľadne podmienok v štátnych karanténnych zariadeniach. Ohradil sa voči tomu, že by všetci ľudia v karanténe mali mať zlé podmienky.

"Nemyslím si, že sú zúfalé podmienky, keď človek dostane hotelové zariadenie a neplatí ani korunu. Áno, platí 13 eur za stravovanie na deň, ktoré nastavila ešte predošlá vláda," povedal Matovič. Okrem možnosti ubytovania v hoteloch funguje aj štátne karanténne zariadenie v Gabčíkove.

Za riešením štátnej karantény si stojí a tvrdí, že vždy sa nájde niekto, kto bude nespokojný. Matovič to uviedol v reakcii na to, že pobyt v karanténe môže mať na veľa ľudí finančný dopad.

"13 eur. Je to celodenná strava. Je to adekvátne, nie je to adekvátne? Keď si ľudia platia za stravu 13 eur v hoteloch ako Holiday Inn alebo Sorea? Nech si každý urobí svoj obraz. Vždy sa nájde niekto, kto bude nespokojný," tvrdí premiér.

Zároveň však hovoril o pláne zavedenia domácej karantény. Fungovať by mala od konca budúceho týždňa. „Štátna karanténa by sa mohla uvoľniť, ak budú prichádzajúci ľudia súhlasiť, že prídu o časť slobody a budú sledovaní mobilným telefónom a budú si robiť fotografie, že dodržiavajú domácu karanténu,“ uviedol Igor Matovič. Elektronické náramky zavedené nebudú. Podľa premiéra ich je málo.

"Nech nás zažaluje"

Matovič v relácii poslal aj odkaz ombudsmanke Márie Patakyovej, ktorá kritizuje vládne opatrenia ohľadne štátnej karantény a hovorí o porušovaní ľudských práv.

"Keď má pani ombudsmanka pocit, že obmedzujeme ľudské práva, tak nech nás zažaluje," odkázal premiér. Matovič zároveň prispustil, že už tento týždeň je v hre zrušenie povinnej štátnej karantény. Nahradiť by ju mohla monitorovaná domáca karanténa.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.