Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.05.2020, 10:29

Deloitte reaguje na Sulíkove obvinenia. Spoločnosť navrhla ministrovi hospodárstva stretnutie

Kontroly účtovných závierok boli podľa audítorskej spoločnosti vykonané v súlade s platnými štandardmi a príslušnými právnymi predpismi.

Deloitte reaguje na Sulíkove obvinenia. Spoločnosť navrhla ministrovi hospodárstva stretnutie
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Spoločnosť Deloitte Audit odmieta obvinenia v súvislosti s auditmi účtovných závierok hlavného mesta Bratislavy, na ktoré vo štvrtok 7. mája upozornil minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík na spoločnom tlačovom brífingu so starostkou bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Zuzanou Aufrichtovou.

​Kontroly účtovných závierok boli podľa audítorskej spoločnosti vykonané v súlade s platnými štandardmi a príslušnými právnymi predpismi.

„Stojíme si za kvalitou našej práce, ako aj za pracovníkmi, ktorí tieto zákazky viedli a vykonávali,“ dodala spoločnosť.

Audítorské správy za roky 2016 – 2018, ktoré Deloitte Audit vydala pre mesto Bratislava, obsahovali viaceré výhrady, čo znamená, že audítor nesúhlasil so správnosťou a úplnosťou účtovných závierok zostavených mestom. Tieto správy sú dostupné vo verejnom registri účtovných závierok.

„Okrem toho zdôrazňujeme, že všetky audítorské správy a výhrady v nich vyjadrené, ako aj ďalšie dôležité informácie poskytla spoločnosť Deloitte Audit výboru pre audit hlavného mesta SR Bratislavy,“ dodala spoločnosť.

Audítorská spoločnosť uvíta nezávislú kontrolu kvality svojich audítorských prác zo strany Úradu pre dohľad nad výkonom auditu. Vyhradzuje si však právo na ochranu svojho mena a svojich ľudí.

„Sme ochotní stretnúť sa s primátorom Bratislavy, naším klientom, a s ministrom hospodárstva, aby sme prediskutovali našu audítorskú správu a vysvetlili naše zistenia,“ uzavrela spoločnosť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.