Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2020, 15:37 Aktualizované dňa 07.05.2020 o 15:53

Matovič o otváraní škôl: Ak bude situácia priaznivá, viem si predstaviť čokoľvek

Igorovi Matovičovi sa nepáči, že minister školstva o úvahách o otváraní škôl hovorí na verejnosti.

O návrate detí do škôl musia rozhodnúť odborníci. Zdôraznil to predseda vlády SR Igor Matovič po štvrtkovom rokovaní vlády.

Zároveň upozornil, že dopredu hovoriť o možných termínoch nie je korektné, narážal tým na informácie, ktoré predniesol minister školstva vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling na sociálnej sieti.

​ "Mrzí ma, že pán minister a ďalší komunikujú túto tému na verejnosti. Nechcem, aby sme vzbudzovali prehnaný optimizmus, ktorého výsledkom môže byť strata zodpovednosti a následný opätovný nárast pozitívnych prípadov. V takej situácii by sme totiž museli opäť sprísniť opatrenia, a to by nikto z nás, myslím, nechcel," uviedol Matovič.

Povedal, že ak sa situácia so zvládaním pandémie bude vyvíjať dobre, "vie si predstaviť čokoľvek", rozhodnutie o ďalšom uvoľňovaní opatrení však musí byť v réžii konzília odborníkov - epidemiológov.

Gröhling vo videu na sociálnej sieti v stredu naznačil, že pri otváraní škôl by sa najskôr mali vrátiť deti do škôlok a žiaci prvého stupňa základných škôl spolu s piatakmi.

Následne sa bude zvažovať, či sa do škôl vrátia aj ostatní žiaci. Minister by bol rád, keby bolo vyučovanie v školách obnovené aspoň čiastočne v júni.

Školy a školské zariadenia sú z dôvodu šírenia nového koronavírusu zatvorené od marca. Počas mimoriadneho prerušenia vyučovania v školách sa vzdelávanie realizuje dištančnou formou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.